Gdania
zdania_model_girl

Bursztyn otulony w kobiecościBursztyn jest organicznym kamieniem szlachetnym, który od wieków stanowi niezwykle drogocenny i pożądany przez jubilerów i koneserów surowiec rzemieślniczy. Już w prehistorii z bursztynu wytwarzano paciorki, biżuterię i inne zdobienia. Lata mijały, a cenne “Złoto Bałtyku” nie przestawało zachwycać. Do dziś, dzięki pięknej barwie i ponadczasowemu charakterowi bursztyn jest elementem i ozdobą niejednej kobiecej szkatuły z biżuterią. 

Wykorzystanie “Złota Bałtyku” w biżuterii

Bursztyn jest prawdziwym jubilerskim skarbem. Praca z nim wymaga ogromnej wiedzy, cierpliwości, precyzji i staranności. Ten kamień jest bowiem niezwykle trudny w obróbce i łatwo się kruszy, gdy nacisk dłuta jest zbyt duży. Dzięki tej niezwykłej dbałości biżuteria z bursztynu jest wykonana ze starannością o każdy najmniejszy szczegół. Bursztynowym wyrobom jubilerskim nie sposób odmówić więc nietuzinkowego uroku i ponadczasowej elegancji. 

Bursztyn bałtycki charakteryzuje się bogactwem kolorów oraz różnym stopniem przezroczystości. Najczęściej spotyka się bursztyny złote, pomarańczowe i brązowo-pomarańczowe. Dobierając odpowiednio kolory i proporcje tego kamienia w biżuterii, jubilerzy mogą stworzyć prawdziwe dzieła sztuki, którą są bogactwem form i kształtów. 

Bursztyn sprawdza się idealnie jako element codziennej biżuterii (kolczyków, wisiorków, bransoletek). Z pewnością będzie ciekawym i niecodziennym dodatkiem do wielu stylizacji. Jednak najbardziej efektownym i eleganckim wykorzystaniem bursztynu jest połączenie go z szykownymi kreacjami i klasycznymi, balowymi sukniami. Piękne wykonanie i drogi ekskluzywny wygląd biżuterii z bursztynem sprawią, że każda kobieta poczuje się wyjątkowa. Łącząc bursztyn z ostrymi kolorami takimi jak odcienie złota i srebra, sprawimy, że nasza kreacja nabierze zarówno ekstrawagancji, jak i szykownego, klasycznego charakteru. Bursztyn doskonale bowiem odbija światło, dzięki czemu idealnie komponuje się z karnacją i odcieniem skóry.

“Złoto Bałtyku” z pewnością podkreśli naturalne piękno każdej kobiety, a lśniąc w świetle na jej dekolcie, podaruje jej niezwykłą pewność siebie.  

Bursztyn jest kamieniem wyjątkowym. Nie ma bowiem dwóch takich samych bryłek. Dzięki temu każda biżuteria przygotowana z wykorzystaniem tego surowca jest niepowtarzalna i ma swój wyjątkowy, ponadczasowy charakter.  Oprócz tego jego ogromną zaletą jest wygoda w noszeniu. Bryłki bursztynu są lekkie i pływają na powierzchni morskiej (słonej) wody. 

Gdzie kupować biżuterię z bursztynu?

Biżuterię z bursztynem najlepiej kupować w sprawdzonych, certyfikowanych sklepach jubilerskich. Dzięki temu unikniemy sztucznych, syntetycznych wyrobów, które często spotykane są na małych targach, bazarkach czy sklepach z półfabrykatami do wyrobu biżuterii. Certyfikowany i oryginalny bursztyn jest trwały i długo zachowuje swoje niepowtarzalne piękno, co podkreśla niezwykły kunszt wybitnych polskich bursztynników. 

Jak dbać o biżuterię z bursztynu? 

Aby biżuteria z bursztynu nie zmatowiała i nie straciła blasku, należy o nią odpowiednio dbać i przechowywać. Bursztyn powinien być czyszczony na sucho lub przy użyciu wody ze spirytusem. Ważne jest także, aby regularnie go polerować. Tak wyczyszczona biżuteria powinna być owinięta w jedwabną szmatkę i przechowywana w innym miejscu niż pozostała biżuteria. Dzięki temu unikniemy jej zarysowań. Bursztyn nie może mieć dostępu do wody, która powoduje matowienie tego naturalnego kamienia. Również środki chemiczne i perfumy mogą źle wpływać na wygląd biżuterii z tego szlachetnego materiału. 

Bursztyn prasowany(rekonstruowany)

Od zawsze padają pytania: który bursztyn jest bursztynem a który nie. Chodząc ulicami Gdańska nie trudno znaleźć sklep […]

Czytaj dalej…

Czym jest bursztyn?

Bursztyn zna niemal każdy. Ten szlachetny surowiec, który można znaleźć na wybrzeżu wielu mórz na świecie, od wieków wykorzystywany jest głównie w jubilerstwie. […]

Czytaj dalej…

Magia bursztynu

Od czasów słowiańskich uważało się, że może pomóc w infekcjach gardła, chorobach oskrzeli i jelit, astmie, drgawkach, reumatyzmie, bólach ucha, problemach z pęcherzem, nerwach lub niedoborach kostnych. […]

Czytaj dalej…

zdania_model_girl
Bursztyn otulony w kobiecości

Już w prehistorii z bursztynu wytwarzano paciorki, biżuterię i inne zdobienia. Do dziś, dzięki pięknej barwie i ponadczasowemu charakterowi bursztyn jest elementem i ozdobą niejednej kobiecej szkatuły z biżuterią. […]

Czytaj dalej…