Gdania

Z rzemiosłem jubilerskim miałem już kontakt w dzieciństwie. Dzięki braciom poznałem smak tworzenia w srebrze i bursztynie. Potem był okres gdzie na różnych stoiskach prezentowałem swoje wyroby. W 2010 wraz z bratem otworzyliśmy nasz pierwszy sklep. Powoli się rozwijaliśmy i zdobywaliśmy doświadczenie.
W 2015 roku drogi się rozeszły, a ja postanowiłem wytyczyć swoją ścieżkę zawodową. Galerię Gdania  prowadzę wraz z moją małżonką. Stworzyłem tu też na zapleczu część produkcyjną. Mały przytulny warsztat jubilerski w którym spędzam bardzo dużo czasu.

W sklepie oprócz stałej sprzedaży, prowadzę też projekt edukacyjny. Gdzie na życzenie wycieczek czy grup szkolnych pokazuję proces obrabiania bursztynu, tłumacząc przy tym historię powstania. Oczywiście okazy z insektami zatopionymi w prehistorycznej żywicy robią ogromne wrażenie. To jest taka forma edukacji, która sprawia żonie i mnie wiele przyjemności. Możemy się tu dzielić swoją wiedzą.

Oprócz kolekcji bursztynu w sklepie prezentujemy też rękodzieło zaprzyjaźnionych artystów. Motywem przewodnim oczywiście jest Gdańsk. Mamy tu kolekcję szkła artystycznego, ceramikę i pamiątki. Zainteresowaniem cieszą się też większe wyroby jak: lampy z bursztynu czy butelki, szkatułki czy drobne rzeźby formie wisiorów. W naszym sklepie odczuwalna jest przyjacielska i rodzinna atmosfera. Kochamy to co robimy i to widać po licznych referencjach i opiniach o naszym małym biznesie.